Psychodiagnostika v řízení lidských zdrojů – knižní novinka nakladatelství Portál

Psychodiagnostika je efektivním nástrojem pro každého manažera a personalistu. Umožňuje lépe poznat lidi a odhalí jejich rozvojový potenciál. V nakladatelství Portál právě vyšla kniha Eleny Lisé, která shrnuje nejnovější vědecké poznatky v oblasti psychologické diagnostiky lidských zdrojů se zaměřením na výběr a rozvoj a transformuje je do potřeb praxe. Kniha se nesoustředí pouze na popis konkrétních psychodiagnostických metod, ale spíše na všeobecné praktické otázky aplikace a interpretace metod. Zabýváte se řízením lidských zdrojů? Zajímá Vás psychodiagnostika, pak určitě nepřehlédněte tuto knižní novinku.

Psychodiagnostika v řízení lidských zdrojů

Elena Lisá

Psychodiagnostika v řízení lidských zdrojů

Překlad: Hubáčková, Tereza

Nejnovější vědecké poznatky v oblasti diagnostiky transformované do potřeb praxe. Protože autorka popisuje vyhodnocování výsledků psychologických testů, i okolnosti, které ovlivňují hodnocení, s pomocí knihy diagnostiku realizuje i začátečník. Publikace se zabývá testováním inteligence, řídícího úsudku, temperamentu, psychologických typů a také temných stránek osobnosti.

Doc. Mgr. Elena Lisá, Ph.D., přednáší psychodiagnostiku dospělých na fakultě psychologie Panevropské vysoké školy v Bratislavě. Na pozici konzultanta a HR manažera získala praktické zkušenosti s přípravou výběrových řízení, plánem rozvoje pracovníků a realizací dalších projektů v oblasti lidských zdrojů.